YOUTUBE'DA PARA KAZANIN

YouTube’da Para Kazanın

Spread the love

YouTube, video yayıncılığını para kazanmak ve işinizi veya hizmetinizi küresel olarak tanıtmak için harika bir yol haline getirdi. Yüksek kaliteli video kaydı daha ucuz hale geldiğinden önemli bir popülerlik kazanmıştır. Bugünlerde ihtiyacınız olan tek şey iyi bir bağımsız kamera veya iyi bir akıllı telefon ve büyük bütçeli videolara rakip olmak için bazı görüntüler oluşturabilirsiniz. Her şey yaratıcılık ve potansiyel görüntüleyenlerinizden yanıt oluşturmak için iyi bir açı.Kurulum

Kendinizi bir sonraki Danny Boyle olarak süslemeye başlamadan önce, ne tür bir video istediğinize bakmak en iyisidir. Doğrudan para kazanmak mı istiyorsunuz, yoksa videonuzu etkileşimi artırmak için mi kullanmak istiyorsunuz? Bazen bunu her iki nedenden dolayı yapmak yaygındır. YouTube’da neyi ve neden çektiğiniz ve yayınladığınız, yüklemelerinizdeki içerik türünü belirler. Videonuzdan doğrudan veya dolaylı gelir göz önüne alındığında, başarı ölçüsünün videonuzun hasat edebileceği görüntüleme ve paylaşım sayısı olduğu açıktır. Peki viral olan nedir? Ne olacağını asla gerçekten tahmin edemeyiz, ancak geçmiş eğilimlere dayanarak bazı mantıklı tahminler yapabiliriz. Videonuz küresel bir hit olmasa bile, yine de kamera gelirinden ve sorunlarınız için ekstra paradan biraz para kazanabilirsiniz.

Teslimat

Videonun amacına bağlı olarak, izleyiciyi bilgilendirmek veya meraklı tutmak için gerçekleri yetkili bir şekilde sunarak ilgi toplayabilir ve konunuzla ilgili olarak ve uygun olduğunda harici klipler ekleyebilirsiniz. Açık kalpli gayri resmi yaklaşımı tercih ederseniz, iş alanınızla ilgili olarak videonuzu hem eğlenceli hem de eğlenceli tutmak başarısının anahtarıdır. İzleme rakamlarınızı artırmak için bilgilendirici ve öğretici sunumlar yapın. Mizah her zaman iyi bir araç olabilir. Klibiniz, kaliteli ses efektleri, metinler ve grafikler elde etmek için oldukça fazla ücretsiz video düzenleme aracı vardır ve düşündüğünüzden daha kolay kullanabilirsiniz. Videolu anlatımlar, doğrudan satış veya tanıtım için iyi iş görür.  Unutmayın, çevrimiçi izleyicilerin dikkat süreleri çok kısadır. İzleyiciyi alanınızda tutmak için ilk 8 saniyeniz var. Bir patlama ile başlayın ve alakasız ama dikkat çeken şeylerle ilgiyi sürdürün.

Satmak! Satmak! Satmak!

Bir ürün veya hizmet satıyorsanız, web sitenize yerleştirilebilecek müşteri referansları almak öder. Herkes saniyeler içinde hayali bir şey yapabileceğinden, metin referanslarından kilometrelerce öteye gidiyor. YouTube temsilciliğinizi geliştirmek için, aynı zamanda diğer girişiminizde düzenlenebilen yararlı video görüntüleri ve reklam içerikleri hazırlayın.

Yeni bir ürün veya hizmet sunuyorsanız, devam etmek için bir eğitim videosu çekerek hem işletmenizi güçlendirebilirsiniz. Yayıncılar ve yazarlar bunu her zaman yaparlar. Ürününüzün ilgili olduğu konu hakkında faydalı bilgiler sunun. Görüntüleyenlerinize bilmedikleri şeyleri anlatın ve çok fazla satış yapmadan ürününüzü tanıtın.

Dolar tıraş kulübü klibi, YouTube ticaret odaklı tüm videoların bir ölçütü olarak hala trend. Toplam 3.000 $ maliyet ve bazı işsiz personel, Michael Dubin’in 5 milyondan fazla görüntüleme ve 1.00 $ ‘lık büyük tıraş satışları elde etmesine yardımcı oldu. Bu, mesajınızı viral hale getirmek için hayal gücünün neler yapabileceğinin bir örneğidir. Büyük bir izleme hayranı tabanı kazandı, ancak% 3 küresel satış dönüşümü kazanmakdan başka bir şey değil.

İyi bir başlangıç ​​noktası olarak, şirket kültürünüzü veya tipik müşteri senaryolarınızı sergileyen eğlenceli bir video reklamı yapın. Yoğun bir çalışma ortamınızın görüntülerini göstermek, siparişleri yerine getirmek veya işletmenizin faydalarını göstermek, bir görüntüleyiciyi 10 veya 20’ye dönüştürmek için eğlence veya şoka ihtiyaç duyar. Ancak viral olmak için komik, tartışmalı veya çok bilgilendirici olması gerekir. Görüntüleyenlerinizin sosyal ağlarda paylaştığı bir video istediğiniz şeydir. Bu, maruz kalanların yaydığı viral saldırının gerçek anlamıdır. Tartışmayla trafiğin profesyonel pazarlamacılara veya yalnızca çok sayıda izleyici arayan ve başka bir şey arayanlara bırakılması gerektiğini tavsiye ederiz. Riskli sonuçlar verebilir.

YouTube’da yeni yayın gönderenler için, muhtemelen kendiniz olmak en iyisidir. Benzersiz satış noktanızı sunduğunuzdan emin olun. Sözcü olarak göz alıcı bir sarışın kiralamak cazip olduğu için, bu taktik genellikle insanları ertelemeyi başarır, bu yüzden kameranın önünde bazı gerçek insanları alın ve müşterilerinizin güvenilebildiğini görmelerini sağlayın. Yaratıcılar için bir rüya gibi çalışan başarılı videolar genellikle makyaj sanatçıları, iş koçları, ilginç perakendeciler ve eğlenceli web girişimleridir. Müzik ayrıca YouTube’da ticari olarak gösterimin tadını çıkardı ve büyük bir sanatçı veya plak şirketi hakkında konuşmuyoruz. Dub FX, ticaretini Camden ve diğer benzer Avrupa sokaklarında birkaç kilo parayla kazanan bir dub sanatçısıydı. YouTube’daki performansının görüntüleri büyük bir görüntüleme sayısına ulaştı ve şimdi sadece vaftizini Glastonbury’de yaptığını söyleyelim.

Tıkla ve Satın Al

Yeni medya teknolojisi, özellikle de medya ile etkileşime girerken doğrudan satışlar yaratmanın yollarını bulma konusunda boş durmuyor. Bazıları fikri YouTube’da bir klip izlerken ürün yerleştirme ile başlattı. Artık videolarda vurgulanan bir nesneyi tıklayabilir ve öğeyi tıklama bağlantısı aracılığıyla satın alabilirsiniz. Kurulum, teknolojinin birkaç yıl önce Beta’da olduğundan çok daha ucuz. Aylık bir paket için programın £ 20 YouTube videonuzda yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Bir YouTube mağazası kurmak için en iyi yollardan biri, görüntüleyenleri ilgilendirmek için sesli yorum ve bazı ilginç görüntüler içeren bir kaydırma kataloğuna sahip olmaktır. İçeriğiniz izleyicinin dikkatini çekmeli ve orada tutmalıdır. Moda ise – trendler, ipuçları ve stiller hakkında konuşun, garip ünlü resmini atın ve ardından öğelerinizi görüntüleyin. Aynı şey hizmetler için de geçerlidir. Benzersiz hizmetinizi tanıtırken tıklanabilir kaydırma metnine sahip olabilirsiniz. Şimdi sipariş verin, yerinizi ayırtın ve diğer harekete geçirici ifadeler size doğrudan gelir sağlayabilir.

Sıralama ve AdSense

YouTube, Google sağlığınız için harika vitaminlerdir. Arama motorları ve web sıralaması web varlığı sörfçü nişan ve ticaret için harikalar yapabilirsiniz. Videonuzu yükledikten sonra bir başlık, açıklama ve etiketler girdiğinizden emin olun. Anahtar kelimelerinizi yönettikten ve destekleyici açıklamalar içeren kelime öbekleri ayarladıktan sonra, Google’dan biraz trafik artışı elde etme yolundasınız. Stratejik bağlantılardan yararlanır ve kelimeyi sosyal ağınızda veya web sitenizde yayınlarsanız videonuz birkaç yüz tıklama yapıyor olmalıdır. Videonuz Google’da görünmeye başlamalı ve anahtar kelimelerinizin arkasına geçmelidir. Web sitelerine yapılan tıklamalar, genellikle YouTube’a bağlı video aramalarından sağlıklı bir yüzdeye sahiptir. YouTube’daki videonuzun yardımıyla sayfa sıralaması bu nedenle büyük önem taşımaktadır. Ödevinizi AdSense’in nasıl çalıştığı ve buradan elde edilen gelirin gerçekçi ve tutarlı olabileceği şekilde yapın. Ödemeler YouTube tarafından bir Google AdSense hesabına yapılır ve programa tamamen kaydolduktan sonra, Google reklamlarını videolarınızın yanına veya üstüne de açabilirsiniz. Bu, tıklama başına ödeme ve satış ortağı kârları yoluyla ek gelir elde edebilir ve tek yapmanız gereken video içeriğinizi taze tutmak ve gelirlerin tadını çıkarmaktır. Doğrudan ödeme dışında, diğer gelir akışlarını geliştirmek için YouTube itibarınızı artırmanın başka yolları da vardır. EBay’de birkaç ürün satıyor veya gelir getiren blogunuza daha fazla ziyaretçi almanız gerekiyor olabilir; sitenize bir bağlantı eklemek mantıklıdır. Endüstrinizdeki diğer işletmelerle etkileşime geçebilir ve videolarını YouTube’da size ödediğinden% 5-10 komisyon karşılığında videolarınızı desteklemeyi teklif edebilir veya yalnızca bir ortaklık ortaklığına girebilirsiniz. Bunu orta erkek iştirak şirketleri olmadan yapın ve komisyonunuz sadece sizin.

Ortak Programı

İş Ortağı Programı, videolarınızın sizin için gerçekten çalışmaya başladığı yerdir. Bir kez iş ortağı olduğunuzda, videonuzun 1000 görüntüleme başına yaklaşık 2,50 – 5 ABD Doları (1,56 TL – 3,13 TL) kazanmayı bekleyebilirsiniz ve bir sonraki viral oluşturmayı başarırsanız bu şu anda çok fazla ses çıkarmaz milyonlarca görüntüleme getiren duyum, sıkı çalışmanız için oldukça dotcom lotu kazanmayı bekleyebilirsiniz. Videonuza entegre edilmiş kayan metin satarak para kazanmayı düşünün. Belirli sayıda izleyici, ilgili bir işletmenin ilgilenmesi için bir platforma sahip olmak için gereken tüm kanıtlardır. İçeriğin bir parçası olarak ürün yerleştirme ve onaylama, büyük veya küçük ücretli bir reklamverenin işini tanıtmak için etkili bir araçtır.

Hayran Para Birimi

Yüklemelerinizi benzersiz ve olumlu bir şekilde farklı hale getirin ve hayranlarınızın özel bir takipçisini oluşturduğunuzdan emin olabilirsiniz. Video pazarlaması hızlı bir şekilde zengin olma şeması değildir ve bir dereceye kadar tahmin edilemez olabilir; sabır ve düşünceli planlama yardımcı olmalıdır. Videoları yapmak çok eğlenceli olabilir ve bir kez sizin için kazanmaya başladıklarında, bunu aylık olarak yapmaya devam edeceklerdir. Hayranlarınızı besleyin, kendinizle bir tür bağlantısı olan diğerlerinden videolar tanıtın. 15 veya daha fazla videodan oluşan bir kitaplık oluşturduğunuzda, video başına çok sayıda görüntüleme elde etmelisiniz. Tüm videolarınızın her biri en az 1000 görüntüleme elde ettikten sonra, İş Ortağı olmak için başvurmak isteyip istemediğinizi soran YouTube tarafından sizinle iletişime geçeceğinizden emin olabilirsiniz.

YouTube’da video yayınlamak çok yaygın bir şeydir. Bu nedenle izin ve video yayınlama şartları konusunda net olmanız gerekir. Güvenli bir şekilde oynayın ve uygun yerlerde izniniz olduğundan emin olun, böylece iyi işinizi boşa harcamayın. Videonuza tanık olduğunuz durumsal görüntüler bazı durumlarda muaftır, bu nedenle bunun için parametrelerin ne olduğunu bilmek iyi bir fikirdir. Videonuzun başkasının telif hakkını ihlal etmediğinden emin olun. Birkaç dakika ayırın ve YouTube yönergelerini okuyun. Kendi iyi çalışmalarınızı başkalarından korumak için de oradalar; telif hakkı menfaatlerinizin ne zaman ihlale maruz kaldığını bilmeniz gerekir. YouTube telif hakkı ipuçlarına ve kılavuzuna bakın. YouTube aracılığıyla para kazanmanın alışık olabileceğimizden daha fazla seçeneği var. Görüntüleme rakamları yükselmeye başladığında, akılda kalıcı bazı malzemeleri bir araya getirmek ve geliri değiştirmek tamamen size kalmış. Bu açık bir oyun alanı – filme alalım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir