YOUTUBE VİDEOLARIYLA PARA KAZANMA

YouTube Videolarıyla Para Kazanma

Spread the love

Reklamları gösteren yüz binlerce ve bazen milyonlarca görüntülemeye sahip videoları olan birçok insan var, ancak gerçekten çok para kazanıyorlar mı? Son bir haber makalesine göre, güzellik ipuçları ile ilgili içerik üreten bir kız vazgeçmek zorunda kaldı ve ‘gerçek’ çalışmaya geri dönmek zorunda kaldı.

Neden böyle olsun ki?

Muhtemelen reklam hedeflemenin birkaç nedeni olabilir, hedef pazarın harcanabilir geliri çok azdı veya hiç yoktu, belki ikincil para kazanma veya birkaç şey daha yoktu. En iyi video pazarlamacıları, yalnızca reklam gelirine dayanarak, yalnızca video oluşturma yoluyla iyi bir miktar para kazanmanın bir hit veya miss olayı olabileceğini kabul ederler.

İşler nasıl geliştirilebilir?

İlk şey kesinlikle tek başına reklam gelirine güvenmemek olacaktır. İlgili bir ürüne veya bir EBM (İşlem Başına Nakit) teklifine yönelik bir Amazon satış ortağı bağlantısı bile – bir kullanıcının bir siteye giden bir bağlantıyı tıkladığı durumlarda, basit (genellikle) kişisel olmayan ayrıntıya girerek birkaç dolara birkaç sent üretebilir. geliri artırmak. İnternette bol miktarda bulunan ve pazarlama aldatmaca bir yol olmaktan uzak bu gibi ortaklık temaları etrafında teklifler, sadece başladığı günden bu yana perakende dünyasında tanıdık komisyon tabanlı satışların bir uzantısıdır. Bu bağlantılar açıklama kutusuna veya hatta yorumlar bölümüne yerleştirilir. Dikkat çekebilecekleri her yerde.

Dikkat çekmekten bahsetmek, kesinlikle yapılması gereken bir şey. Bir videoda en az 3 kez ve belki de ortalamadan daha uzunsa – Başlangıçta, ortada ve sonunda, yalnızca ekranın alt kısmında bir metin mesajı olsa bile, sunum yapan kişi tarafından belirtilmişse daha iyidir. YouTube’un kendi altyazı sistemi ile bu mesajlar canlı bağlantılar bile olabilir ve bu da görüntüleyenlerin potansiyel müşteri veya müşteri olmasını kolaylaştırır. Sadece bir yerde, izleyici için yararlı veya değerli bir şey için canlı bir bağlantının mevcut olduğu söylenmelidir.

‘Harekete Geçirici Mesaj’ olarak bilinen bu söz, yalnızca videolardan değil, diğer birçok satış reklamcılığında da sıklıkla eksiktir. Okuyucunun veya izleyicinin ne yapacaklarını bilmedikleri kadar aptal olduğunu tam olarak varsaymıyorsunuz. Sadece bazen hatırlatmaları gerekir ve doğru yönde bir itme gerektirirler.

Uzun vadeli bir bakış açısından, bir izleyicinin bir e-posta abonesi olması çok daha iyidir. Evet, YouTube’un kendi sistemi var, ancak yalnızca bir dönüş izleyicisini bir üreticinin yeni videosu yönünde sürüklerken, bir e-posta abonesi doğrudan yeni bir prodüksiyona yönlendirilebilir, bu nedenle görüntüleyenleri bir e-postaya teşvik etmek iyi bir fikir olabilir e-posta adresleri karşılığında bir ödül veya hediye teklif edilen sayfayı sıkın. Bu genellikle bir otomatik yanıtlayıcı veya posta yönetimi şirketinin hizmetini satın almak anlamına gelir, ancak tekrar izleyicilere yalnızca bir izleyicinin tekrar YouTube’u geçtiği zaman değil, üreticinin bir ihtiyaç gördüğünde ve ne zaman göründüğü gibi daha fazla ayrıntı verilebileceği anlamına gelir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir