PARA HAKKINDA HARİKA DERSLER

Para Hakkında Harika Dersler

Spread the love

Para yaşamda çok önemlidir. Bu nedenle, finans konusunu daha iyi ele alabilmek için uygun şekilde eğitilmeye ihtiyaç vardır. Aşağıdaki üç derse kısaca göz atalım:

1) Para bir Fikirdir

Sıradan hayatta para peşinde koşar. Ama büyük olanlar harika fikirler peşinde koşarlar. İyi fikirler normalde insanların hayattaki zorluklarını veya sorunlarını çözer. Gerçekliğe dönüşen harika bir fikir olduğunda, otomatik olarak para getirir. Büyük Edison’u ve ampulü mü düşünüyorsunuz? Bugün elektrik endüstrisi harika. Onsuz yaşamak zor. Henry Ford ve arabanın icadını düşünün. Sadece akıl almaz. Listeyi bitiremiyoruz. Bu nedenle, insanlığa fayda sağlayacak fikirler üretmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, hayatınızda ihtiyaç duyduğunuz paraya sahip olacaksınız. Karşılıklı fayda olacak. İnsanlar, sorunları için bir çözüme dönüştürülmüş olan fikrinizden faydalanacaktır. Öte yandan, ihtiyacınız olan parayı alacaksınız.

2) Para sizi zengin yapmaz

Parası olan insanlar var. Bazıları büyük para kazanıyor ama zengin değiller. Bu sana ne anlatıyor? Para sizi zengin yapmaz. Ama sizi zengin yapan nedir? Onunla ne yaparsın. Sizi zengin yapan parayı bu şekilde kullanırsınız. Zengin olanları takip ederseniz, paralarını varlık satın almak için kullandıklarını görürsünüz. Sonra bu varlıklar servetlerini inşa etmek için çalışırlar. Ama diğerleri, parayı borç almak için kullanıyorlar. Bazıları parayı düzgün bir şekilde idare edemedikleri için yok edildi.

3) İki Para problemi ile başa çıkmak

Temel olarak, iki tür para problemi vardır. Onlar; para eksikliği, yani çok az ve çok fazla para. Bu nedenle, bu iki sorundan biriyle nasıl başa çıkacağınızı öğrenmeniz gerekir. Bu iki problemden hangisi var? Bununla nasıl başa çıkıyorsun?

Artık para hakkında üç ders öğrendiniz. Bu dersleri uygulamaya koyabilmeniz için dua ediyorum. Her ders çok önemlidir. Bunlardan herhangi biriyle ilişkili zorluklarla başa çıkmanız gerekir. Tanrı hayattan zevk almanızı istiyor. Hayattaki harika şeyler sadece gelmez. Harekete geçmeniz gerekiyor. Finans dahil hayatınızın sorumluluğunu üstlenin. Kendinize bir Yaşam Koçu bulun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir