Google Hesabınız Askıya Alındı

Google Ads Hesabın Askıya Alınması Problemi

Spread the love

Google Ads Hesabın Askıya Alınması Problemi !

 

Değerli ziyaretcilerimiz…. Bu günlerde Goole Ads hesapları ciddi anlamda bir takım sebeplerden dolayı askıya alınmaktadır. En çok askıya alınma sebeplerinin başında, ‘Hesapları Atlatma Politikası İhlali‘ ve ‘Şüpheli Ödeme İşlemleri‘ geliyor.

Özellikle benim gibi ilk defa reklam vermek isteyenlerin, Google Ads politikalarını doğru öğrenememiş olması ve anlamamış olması nedeni ile amatörce  yapılan hatalardan kaynaklanmaktadır.

Sorunu yaşadığım süreçte iki farklı sebepten hesabım askıya alındı. İlk sebep, hesapları atlatma politikası ihlali. Bu politikalar o kadar derinlemesine maddelerle dolu ki, gerçekten hangi maddeyi ihlal ettiğinizi anlamanız çok güç. Fakat herkes kendi yaptığı hataları görüp platformumuzda paylaşırsa, bu konuda mağdur olanların sebepleri öğrenmesi kolay olacaktır. Örneğin benim yapmış olduğum hata, verdiğim reklamın henüz onay sürecinde iken, açıklama, başlık ve etiketlerini düzenlemeye çalışmış olmam. Google, bunu inceleme aşamasında reklamınızın net olarak incelenmesini engellemeye çalıştığınız ve onları atlatmaya çalışarak reklamınızı kendi isteğiniz doğrultusunda onaylatmaya çalıştığınız olarak görülüyor. Daha doğrusu onları manüpüle etmeye çalıştığınızı düşünerek hesabınızı askıya almalarına sebep oluyoruz veya oluyorsunuz. Eğer burada sadece acemilikten dolayı bir hata yaptıysanız samimi ve dürüst bir geri bildirim göndererek hesabınızı kurtarmanız mümkündür. Ben öyle yaptım ve hesabı kurtardım fakat, bu kez ‘Şüpheli ödeme işlemleri‘ nedeni ile askıya alındığını gördüm.

Bu ‘Şüpheli ödeme işlemleri’ nedir bir türlü çözemedim. Geri bidirimlerim sonuçsuz kaldı. Fakat bu sonuçsuz kalacağı anlamına gelmiyor. Google müşteri kaybetmek istemez. Eğer kasıt yoksa ve sadece sizin acemiliğinizden kaynaklanan hatalar olduğunu onlara anlatabilirseniz, her geri bildirime dönüş yapıyorlar. 10 sefer geri bildirim yaptım ve her sefer geri dönüş yapıldı. İlk olarak sanal kart ile yaptığım ödemede, provizyon farkını hesaplamadan ödeme yapmaya çalıştığım için eksik bakiyeden dolayı bir kaç defa tekrarlayan ‘ödemeniz gerçekleşmedi’ sorunu yaşamıştım. Bir kaç kez tekrarlayan bu tip durumlar, ‘şüpheli ödeme hareketleri’ olarak nitelendiriliyor.

Son olarak tekrar red cevabı geldiğinde, dikkatli bir araştırma sonucunda, sanal kart tanımlamasını kesinlikle kabul etmediğini fark ettim. Bunu bir güvensizlik olarak görüyorlar. Aslında güvensizlik onlara karşı değil. Bilgisayara bulaşacak KeyLogger’lar bile beni endişelendirmiştir hep. Online ödemelerin genel anlamda güvenli olması için bu yöntemi kullansam da, Google bunu doğal olarak güvensizlik olarak görüyor. Bu durumu düzeltmek için asıl kart tanımlamasını yaptım. Son bir geri bildirim gönderdim fakat 10 geri bildirimden sonra, samimiyetime ne kadar ikna etmiş olup olmadığı bugün veya yarın göreceğim.

Paylaştığım deneyimlerin sizlere sorun olabilecek durumları engellemesini umarak içeriği burada tamamlıyorum. Bu konuda yaşadığınız tecrübeleri paylaşmak için sitemize üye olabilir ve bu sorunları makale olarak paylaşabilir, veya yorum bırakabilirsiniz.

Google Hesabınız Askıya Alındı

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir