TASARRUF SAĞLAYAN EN İYİ 5 YOLU

Tasarruf Sağlayan En İyi 5 Yöntem

Spread the love

Tutumlu bir şekilde yaşamanın ve para biriktirmenin yollarını mı arıyorsunuz? Tutumlu yaşam, becerikli olmak ve gereğinden fazla harcama yapmamak anlamına gelir. Kısacası, dikkatli bir harcama yaptığınızı ve acil durumlar için para biriktirmek için daha azıyla içerikte kaldığınız anlamına gelir!

Tutumlu Yaşamın Faydaları

Tutumlu yaşam pratiği yapmak sadece size çok fazla para kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok konuda size yardımcı olur:

Tutumlu Yaşam İçin İpuçları

İşte acil durumlar için paradan tasarruf etmek için hayattaki daha az önemli şeylerden kurtulmanıza yardımcı olacak tutumlu yaşam ipuçlarının bir listesi:

Finansmanlarınızı Bütçeleyin: Finansal özgürlüğe ulaşmak istiyorsanız etkili bir bütçeye sahip olmak çok önemlidir. Paranızın nereye gittiğini bilin ve gereksiz yere harcadığınız yeri kısıtlayın. Ayrıca, gelir ve giderleriniz konusunda bilginiz yoksa harcamalarınızı azaltamazsınız! Bu nedenle, bir bütçe oluşturmak maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltmak için bilmeniz gereken her şeyi ortaya çıkaracaktır!

Tutumlu Yaşamı Takdir Etmeyi Öğrenin: Tutumlu olmak, harcama alışkanlıklarınıza bir göz atmanıza ve bunları yeniden değerlendirmenize yardımcı olur. Daha önce, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz bir şey satın almış olabilirsiniz, ancak gerçekte, bunun sizin için hiçbir faydası ve değeri yoktur. Bu gereksiz ve pahalı harcamalardan kurtulmaya başladığınızda, daha mütevazı bir yaşam biçimini takdir etmeyi öğrenebilirsiniz.

Pahalı ve Sağlıksız Alışkanlıklardan Çıkın: Fast food tüketimi, aşırı alkol içmek, sigara içmek ve daha fazlası gibi pahalı ve sağlıksız alışkanlıkları bırakmayı düşünmelisiniz. Bu alışkanlıklar ılımlı bir şekilde yapıldığında iyi olabilir, ancak bu sağlıksız aktivitelere çok fazla düşmek zararlı olabilir. Tabi kumar alışkanlığından hiç bahsetmiyorum bile.

Acil Durumlarda Tasarruf Edin: Bir Bankrate raporuna göre, Amerikalıların% 26’sının hiç acil fonu yok. Herkesin bir acil ihtiyaç fonu olmalı, çünkü gelecekteki herhangi bir mali krize hazırlanmak için en iyi yollardan biridir bu. Acil bir fona sahip olmak, iş kaybı veya beklenmedik bir masraf gibi zorlu durumları yönetmenize yardımcı olabilir.

Mümkün Olduğunda Borçtan Kaçının: Tutumlu yaşam için en iyi ipuçlarından biri, bilerek elinizdeki fonu koruyarak gerçekleştirilebilecek herhangi bir borcu önlemektir. Diğer bir ipucu da, materyalleri arkadaşlarından ödünç almak veya ticaret hizmetlerini kullanmak gibi onlara sahip olmadan kullanmaktır. Gereksiz satın alımlar için kredi kartı borcunu biriktirmemek için seçeneklerinizi düşünün.

Sonuç;

Yukarıdaki ipuçları kendi tutumlu yaşam yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olabilir. Ancak, tutumlu yaşam yolculuğunuza doğru ilk adım borçsuz olmaktır. Çünkü borç ile sahip olmak, sadece aldığınız ihtiyaç ürünü için para kullanmak demek değildir. Aynı zamanda bunun için aldığınız borca faiz ödemek demektir. Yani almak istediğiniz şeyin değerinin çok üstünde bir borçlanmaya yol açacaktır. Ayrıca, acil durumlarda erişilebilir bir nakit  almak, finansal özgürlüğe kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir